Weber VH cementinis glaistas

Prekės aprašymas

Weber  VH cementinis glaistas

Cementinis smulkus glaistas, skirtas baigiamąjam sienų bei lubų glaistymui sausose, drėgnose ir šlapiose patalpose bei išorėje. Galima naudoti fasadams, rūsio, dušo patalpoms glaistyti. Glaistą galima tepti ant betoninio, plytinio, gruntuoto gipso-kartono plokščių pagrindo, cementiniu tinku nutinkuotų paviršių bei pirmojo tinko sluoksnio.

SAVYBĖS

  • Atsparus drėgmei ir vandeniui, tinka drėgnose ir šlapiose patalpose. 
  • Tvirtas ir elastingas, galima naudoti labiau apkrautose patalpose. 
  • Atsparus šalčiui, tinka išorės darbams.
  • Plastiškas ir elastingas, todėl viduje galima naudoti ant silpnesnių paviršių, tokių kaip kalkinis tinkas ar gruntuotas gipskartonis. 
  • Glaistant lubas gali būti naudojamas kaip baigtinė apdaila. 
  • Glaistą galima tepti gana storais sluoksniais, džiūdamas netrūkinėja. 

PAVIRŠIUS BEI PAGRINDO PARUOŠIMAS

Paviršius turi būti sausas, tvirtas. Visi nešvarumai, riebalai, dulkės ir pan. turi būti pašalinti. Langai ir kiti neglaistytini paviršiai turi būti apsaugoti. Sausas ir absorbuojantis paviršius drėkinamas. Glaistant stipriai drėgmę sugeriančius paviršius, gruntuoti giluminiu gruntu, pvz. Weber SAD 54. Tinka paviršiams, tinkuotiems vandeniui atspariais tinkais, tokiais kaip Weber ip 18, Weber t-1/136, Weber T-2 bei kitais cementiniais ar stipriais kalkiniais ir cementiniais tinkais, taip pat betoniniams paviršiams, šlapiose, drėgnose patalpose bei gruntuotiems gipso kartono paviršiams drėgnose patalpose. Išorėje galima glaistyti tik betoninius bei stipriais cementiniais tinkais tinkuotus paviršius. Gali būti purškiamas mechanizuotai.

MIŠINIO PARUOŠIMAS IR LIEJIMAS

Į apie 9 l (baltam glaistui) ir 7,75-8,75 l (pilkam glaistui) švaraus kambario temperatūros vandens pilama 25 kg mišinio ir gaunama 22-23 l glaisto. Maišymo laikas (jeigu maišomas visas 25 kg maišas) – 2-3 min. Rekomenduojama maišyti elektriniu maišytuvu. Gauta masė paliekama 15 minučių, tuomet vėl sumaišoma (30 sek.) ir mišinys paruoštas naudoti. Paviršiaus atsparumui padidinti ir sukibimui pagerinti, ruošiant mišinį į vandenį galima įpilti Vetonit Dispersio (specialaus grunto) santykiu: 1 dalis grunto ir 10 dalių vandens.

DARBO EIGA

Išlygintas ir išdžiūvęs paviršius gali būti dažomas šarmams atspariais dažais, tapetuojamas ir netgi klijuojamas plytelėmis.

GLAISTYMAS

Mišinys ant paviršiaus purškiamas purkštuvu arba tepamas mentele. Mažiems ploteliams lyginti naudojama mentelė, kurios plotis 35 cm, ištisiniam lyginimui – mentelė, kurios plotis 75 cm. Kiekvienas glaisto sluoksnis formuojamas statmenai prieš tai buvusiam. Mišinio perteklius surenkamas ir naudojamas iš naujo. Glaistant lubas gali būti naudojamas kaip baigtinė apdaila. Kitas sluoksnis formuojamas tik įsitikinus, jog ankstesnis visiškai išdžiūvęs. Prieš formuojant naują sluoksnį, paviršių patariama šlifuoti. Baigus darbą, įrankiai nedelsiant nuplaunami vandeniu.

ORO SĄLYGOS DARBO METU

Darbo ir džiūvimo metu oro temperatūra turi būti nuo +10 °C iki +30 °C.

ĮSPĖJIMAS

Netinka dažytiems, minkštiems kalkiniams bei gipsiniams paviršiams, taip pat paviršiams, nuglaistytiems vandeniui neatspariais glaistais, grindims lyginti. Nenaudoti ant termoizoliacinių plokščių dengiamąjam sluoksniui glaistyti. Nenukreipkite šilumos tiesiai į ką tik nuglaistytus paviršius, saugokite nuo staigaus perdžiūvimo. 

PASTABA

Darbus reikia atlikti pagal bendrai taikomas statybos taisykles ir laikantis darbų saugos bei higienos taisyklių. Pirmiau pateikti nurodymai dėl darbų atlikimo ir gaminio naudojimo sąlygos neatleidžia vykdytojo nuo pareigos turėti reikiamą pasirengimą ir profesinės patirties.

Naudotus įrankius ir indus baigus darbą reikia nedelsiant išplauti vandeniu. Visus teršalus nuo statybinių elementų ir drabužių reikia nedelsiant kruopščiai nuplauti švariu vandeniu. 

Saugoti akis ir odą, jeigu skiedinio patektų į akis, kruopščiai išplauti švariu vandeniu ir kreiptis į gydytoją.

MIŠINIO SĄNAUDOS

Sudėtis Baltas arba pilkas cementas, baltas arba pilkas kalkakmenis, kvarcinis smėlis; maksimali frakcija – 0,3 mm, kokybę ir darbines savybes gerinančios medžiagos
Spalva Balta arba pilka
Atsparumas vendeniui, šalčiui Atsparus
Sluoksnio storis Vidutinis sluoksnio storis – 1 mm, maksimalus – 3 mm
Užmaišytą skiedinį sunaudoti per 4 val. po vandens įpylimo
Džiūvimo laikas Priklauso nuo sluoksnio storio, vėdinimo ir temperatūros: jei temperatūra +10°C – 3 dienos, jei +20°C ir geras vėdinimas – 1 diena
Pakuotė 5 kg ir 25 kg maišai
Sąnaudos 1,2 kg/m²/mm
Sandėliavimas Sandėliuojamas sausose patalpose, originaliose pakuotėse mažiausiai 12 mėnesių nuo pagaminimo datos.