Weber.vetonit LR+ polimerinis glaistas sienoms ir luboms

Prekės aprašymas

Weber.vetonit LR+ polimerinis glaistas sienoms ir luboms

Polimerinis elastingas smulkus baltas glaistas, skirtas galutiniam kalkinių, cementinių, gipsinių bei gipskartonio paviršių glaistymui. Tinka glaistyti sienas bei lubas sausose patalpose.

SAVYBĖS

  • Kadangi džiūdamas nesitraukia ir netrūkinėja, glaistą galima tepti neįprastai storais sluoksniais. 
  • Storiau glaistant nelygius paviršius, reikia mažiau sluoksnių. 
  • Labai lengvai šlifuojasi. 
  • Tinka įvairiems mineraliniams, netgi seniems paviršiams. 
  • Paruoštą glaistą galima naudoti net 24 valandas. 
  • Glaistant lubas, gali būti naudojamas kaip baigtinė apdaila.

PAVIRŠIUS BEI PAGRINDO PARUOŠIMAS

Paviršius turi būti sausas, tvirtas. Visi nešvarumai, riebalai, dulkės ir pan. turi būti pašalinti. Seni, nevienodai įgeriantys paviršiai gruntuojami. Langai ir kiti neglaistytini paviršiai turi būti apsaugoti. Tinka paviršiams, tinkuotiems Weber ip 18, Weber T-1/136, Weber T-2 bei kitais kalkiniais ir cementiniais o taip pat gipsiniais tinkais. Tinka ištisiniam gipskartonio plokščių glaistymui (siūlėms užpildyti naudokite glaistą Weber Vetonit JS). Gali būti purškiamas mechanizuotai ant šių paviršių, taip pat ant porėto pluošto lubų.

MIŠINIO PARUOŠIMAS IR LIEJIMAS

Į 8-9 l švaraus kambario temperatūros vandens pilama 25 kg mišinio ir gaunama 22 l glaisto. Maišymo laikas (jeigu maišomas visas 25 kg maišas) – 3-5 min. Rekomenduojama maišyti elektriniu maišytuvu. Gauta masė paliekama 20 minučių, tuomet vėl sumaišoma (30 sek.) ir mišinys paruoštas naudoti. Paviršiaus atsparumui padidinti ir sukibimui pagerinti, pvz., su dažytais pagrindais, ruošiant mišinį į vandenį galima įpilti Vetonit Dispersio (specialus gruntas) santykiu 1 dalis grunto ir 10 dalių vandens.

DARBO EIGA

Išlygintas ir išdžiūvęs paviršius gali būti dažomas arba ant jo galima klijuoti tapetus.

ORO SĄLYGOS DARBO METU

Darbo ir džiūvimo metu oro temperatūra turi būti nuo +10 °C iki +30 °C.

PASTABA

Darbus reikia atlikti pagal bendrai taikomas statybos taisykles ir laikantis darbų saugos bei higienos taisyklių. Pirmiau pateikti nurodymai dėl darbų atlikimo ir gaminio naudojimo sąlygos neatleidžia vykdytojo nuo pareigos turėti reikiamą pasirengimą ir profesinės patirties.

Naudotus įrankius ir indus baigus darbą reikia nedelsiant išplauti vandeniu. Visus teršalus nuo statybinių elementų ir drabužių reikia nedelsiant kruopščiai nuplauti švariu vandeniu. 

Saugoti akis ir odą, jeigu skiedinio patektų į akis, kruopščiai išplauti švariu vandeniu ir kreiptis į gydytoją.

MIŠINIO SĄNAUDOS

Sudėtis Polimeriniai klijai, baltas kalkakmenis; maksimali frakcija – 0,3 mm, medžiagos, gerinančios kokybę ir darbines savybes
Spalva Sniego baltumo
Atsparumas vendeniui, šalčiui Neatsparus
Sluoksnio storis Ištisinio sluoksnio storis – 1 mm, maksimalus sienoms – 3 mm, maksimalus luboms – iki 5 mm
Užmaišytą skeidinį sunaudoti per 24 val. po vandens įpylimo
Džiūvimo laikas Priklauso nuo sluoksnio storio, vėdinimo ir temperatūros: jei temperatūra +10°C – 2 dienos, jei +20°C ir geras vėdinimas – 1 diena; reikia sudaryti tokias sąlygas, kad mišinys išdžiūtų per 24 valandas
Pakuotė 5 kg ir 25 kg maišai
Sąnaudos 1,2 kg/m²/mm
Sandėliavimas Sandėliuojamas sausose patalpose, originaliose pakuotėse mažiausiai 12 mėnesių nuo pagaminimo datos.
 

GLAISTYMAS

Mišinys ant paviršiaus purškiamas purkštuvu ar tepamas mentele. Mažiems ploteliams lyginti naudojama glaistyklė, kurios plotis – 35 cm, o ištisiniam lyginimui – glaistyklė, kurios plotis 75 cm. Kiekvienas glaisto sluoksnis formuojamas statmenai prieš tai buvusiam. Mišinio perteklius surenkamas ir naudojamas iš naujo. Naujas sluoksnis formuojamas tik įsitikinus, jog ankstesnis visiškai išdžiūvęs. Prieš kiekvieną naują sluoksnį paviršių patariama šlifuoti.

ĮSPĖJIMAS

Netinka grindims lyginti ir kaip pagrindas plytelėms. Nenaudokite drėgnose patalpose, tokiose kaip pirtys, vonios kambariai, dušai. Nepatartina naudoti gipskartonio plokščių sujungimo siūlėms išlyginti. Nepalikite mišinio įrengimuose ilgiau negu 24 val., nepilkite mišinio į kanalizaciją. Drėgmės perteklius gali suteikti glaistui geltoną atspalvį.