KRONOPLY OSB-3 SE 12 mm (2500x1250) lygiais kraštais

Prekės aprašymas

Įsigykite internetu

OSB statybinė plokštė - tai naujos medinių konstrukcijų panaudojimo galimybės statant namus. Tai trijų skirtingai orientuotų pušinių skiedrų sluoksnių plokštė (Oriented Strand Board).
Kryptingai orientuotos skiedros užtikrina didelį atsparumą lenkiant ir savybių vientisumą visoje plokštėje.

KRONOPLY OSB statybinė plokštė gaminama trijų rūšių: 
1. OSB2 - naudojama pastatų vidaus konstrukcijoms,
2. OSB3 - naudojama tiek vidaus, tiek išorės konstrukcijoms,
3. OSB4 - yra dideles apkrovas išlaikanti ir naudojama pastatų laikančių konstrukcijų gamybai.

KRONOPLY OSB plokštės kraštas gali būti kelių variantų:
SE- lygus,
TG2- su dygiu ir išdroža iš dviejų plokštės pusių (išilgai plokštės),
TG4- su dygiu ir išdroža iš keturių plokštės pusių.

KRONOPLY OSB atitinka Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos standartus, ją aprobavo Lietuvos valstybinis visuomeninės sveikatos centras. Išduotas higieninis pažymėjimas Nr. 2-2-1-6298/67. Aukštą importuojamų gaminių kokybę garantuoja KRONOPOL gamykloje įdiegta tarptautinė ISO 9002 kokybės sistema.

Išsami informacija

Briaunos

 SE, lygiais kraštais

Atsparumas drėgmei

 Drėgmei atspari

Storis,mm

 12

Matmenys, mm

 2500x1250

Svoris, (1 vnt.), kg

 23,548

Plotas, (1 vnt.), m2

 3,125

Tūris, m3

 0,037

Apdirbamumas
OSB lengva pjaustyti, gręžti, kalti į ją vinis, lyginti, šlifuoti ir poliruoti. Ją sudaro mediena, visiškai vulkanizuotas atsparus vandeniui ir virinimui dervinis rišiklis ir nedidelis kiekis vaško. Dirbama įprastais staliaus įrankiais, nors ilgesniam darbui su plokštėmis rekomenduojama naudoti įrankius su kietųjų lydinių ašmenimis. Rekomenduojama dėvėti atitinkamus saugos reikmenis ir laikykitis saugaus darbo nurodymų. Kadangi medžio dulkės yra laikomos potencialiu kancerogenu. Kai kurie gamintojai plokščių šonines briaunas gamykloje padengia apsaugine danga. Perpjautų plokščių briaunas, kurias gali veikti oro sąlygos, būtina padengti dažais. KRONOPLY OSB3 plokštėms ši sąlyga netaikoma.

Tvirtinimas vinimis
OSB plokštės tvirtinamos vinimis, skabėmis ir medvaržčiais. Vinis galima kalti 7 mm atstumu nuo plokštės krašto, nerizikuojant suskaldyti ar nulaužti plokštę. Tačiau statybos darbuose rekomenduojame išlaikyti ne mažesnį kaip 10 mm atstumą nuo plokštės krašto. Tyrimo organizacijų atlikti išsamūs bandymai parodė, kad tvirtinti OSB plokštes geriau vinimis (suktomis arba žiedinėmis). Negalima OSB plokščių tvirtinti grūdintais medvaržčiais (naudojami gipskartoniui tvirtinti), nes judant medinėms konstrukcijoms medvaržčių galvutės dažniausiai nutrūksta veikiamos kirpimo jėgos.

Suklijuojamumas
OSB gali būti klijuojamos klijais, rekomenduojamais medienai klijuoti. Kur reikia sujungti tvirčiau, lengvai pašlifuokite klijuojamus paviršius.

Dažomumas
OSB galima padengti bet kokiais medienai dažyti rekomenduojamais aukštos kokybės dažais. Jei norite geresnių rezultatų, prieš dažydami - paviršių nugruntuokite.
Geriausia išorinę apkalą padengti kokybiškais išoriniais medienos dažais (gruntas ir paviršinė danga), naudojant juos pagal dažų gamintojo nurodymus. Vienspalviai dažai geriausiai apsaugo plokštės paviršių nuo oro poveikio, o skiedros sukuria malonią akiai tekstūrą. Rekomenduojama naudoti aukščiausios kokybės išorės darbams skirtus akrilinio latekso dažus ir jiems pritaikytą gruntą, kurie gamintojo apibūdinti kaip “nesitepantys”. OSB taip pat galima dengti įvairiais beicais. Tačiau nuo vandens pagrindu pagamintų beicų gali šiek tiek atplyšti pavienės skiedros. Beicai taip gerai nesaugo nuo oro poveikio kaip dažai, ir todėl geriau tinka tvoroms, vasaros kotedžams ir kitoms reikmėms, kai vaizdas gali būti kiek grubesnis.
Šlifuotos plokštės primena marmurą, nes jų paviršius lygesnis nei nešlifuotų plokščių. Kadangi lakai, beicai ir dažai į šlifuotas plokštes susigeria greičiau nei į nešlifuotas, prieš dažant, išorinį paviršiaus sluoksnį rekomenduojama padengti dviem grunto sluoksniais. Šlifuotas grindų plokštes siūloma beicuoti tik aliejiniais beicais, o beicuotų paviršių nešlifuoti. Padengę kiekvieną dažų ar lako sluoksnį, lengvai pašlifuokite paviršių.


Degimo savybės
SBA atliko OSB degimo trukmės ir liepsnos sklidimo greičio bandymus. Juos atliko nesuinteresuotos agentūros, pasinaudodamos pripažintų bandymų laboratorijų paslaugomis. Bandymų rezultatai rodo, kad OSB plokštės, kaip ir fanera, gali būti naudojamos išorinių sienų apkalai, kuriai reikia nustatyti gaisringumo klasę.
Lietuvos gaisrinių tyrimų centras atliko bandymus su OSB plokšte ir nustatyta, kad OSB plokštė priklauso degių, sunkiai užsiliepsnojančių medžiagų grupei.

Atsparumo drėgmei savybės
Kaip ir visi medienos gaminiai, OSB reaguoja į drėgmę ir drėgnumo sąlygų pasikeitimus. Statybiniai standartai reikalauja, kad OSB išlaikytų savo atsparumo ir standumo savybes esant normalioms drėgnumo sąlygoms, dar vadinamoms “standartinėmis sąlygomis”, t.y., kai temperatūra yra 20 °C, o santykinis drėgnumas - 65%. Ši sąlyga yra tipinė apsaugotų konstrukcijų sąlyga. Be to, OSB turi išlaikyti savo atsparumo ir standumo savybes, veikiant oro sąlygoms ilgų statybos darbų prastovų metu.